1.04.2016r. Trening zastępowania agresjii w pracy coacha TZA-ART

12108860_910818145682842_5283358011736863259_n

Kochani Klubowicze,

Kwietniowe spotkanie Klubu Coacha Opole poprowadzi dla nas Cecylia Bieganowska w temacie „Trening Zastępowania Agresji w pracy coacha” już 1 kwietnia 2016r. Serdecznie Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w warsztacie :)

Temat:
Trening Zastępowania Agresji TZA-ART to znane na całym świecie narzędzie poznawczo- behawioralne, które pomaga w radzeniu sobie z własną impulsywnością i kształtowaniu prospołecznych zachowań.

Oparty jest na koncepcji społecznego uczenia się, według której zachowań agresywnych człowiek uczy się w trakcie swojego życia. Może się zatem ich oduczyć i nauczyć czegoś innego. Uczenie się zarówno zachowań agresywnych jak i prospołecznych podlega tym samym prawom uczenia się.

U podstaw Treningu Zastępowania Agresji leży przekonanie, iż podstawowymi przyczynami agresywnych zachowań są deficyty w 3 głównych obszarach:
Kontrolowaniu własnej impulsywności (komponent 1- Trening Kontroli Złości).
Znajomości alternatywnych wobec agresji sposobów zachowania i umiejętności ich stosowania (komponent 2- Trening Umiejętności Prospołecznych).
Rozwoju myślenia moralnego (komponent 3- Trening Wnioskowania Moralnego).

Z założenia Trening Zastępowania Agresji skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno tych, którzy przejawiają różne zachowania agresywne, jak i tych, którzy takich zachowań unikają. Metoda może być zatem z powodzeniem stosowana wśród osób przejawiających inne trudności, np. nieśmiałość i wycofanie w kontaktach z ludźmi, bierna agresja, brak asertywności, uległość, jak również tych, które z powodzeniem radzą sobie w codziennym życiu. Trenowanie objętych programem umiejętności daje możliwość zmiany agresywnego zachowania na takie, które ma cechy prospołecznego, jak również uzyskanie większej radości i satysfakcji z życia.

Warsztat „Trening Zastępowania Agresji w pracy coacha” jest propozycją dla tych, którzy w pracy ze swoim klientem często napotykają temat radzenia sobie z emocjami i reagowania na różne, często problematyczne dla klienta sytuacje interpersonalne.
W grupach popracujemy nad:
stworzeniem procedury reagowania na kilka wybranych problemowych sytuacji interpersonalnych;
omówimy strategie rozładowywania napięcia, które często stają się podłożem do różnego rodzaju zaburzeń behawioralnych i zaburzają pracę coacha;
– przyjrzymy się sytuacjom z sesji coachingowych, w których można byłoby użyć elementów metody TZA-ART
– zajrzymy także w nasze emocje i spróbujemy rozpoznać sytuacje, które wywołują nasza złość

Prowadząca:
Cecylia Bieganowska- Od 2011 roku Certyfikowany Trener Treningu Zastępowania Agresji. Certyfikowany Coach ACC ICF i certyfikowany Project Manager. Praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania. Członek Zarządu Międzynarodowej Organizacji Twórców i Praktyków Treningu Zastępowania Agresji PREPSEC International. Od kilku lat zaangażowana w działania na rzecz profilaktyki zdrowia, rozwoju osobowości oraz kompetencji interpersonalnych specjalistów medycznych. Koordynatorka kampanii społecznych o zdrowiu i aktywności fizycznej oraz projektów unijnych. Współprowadząca szkolenia dla pracowników SOS Wiosek Dziecięcych i certyfikowanych szkoleń trenerskich Treningu Zastępowania Agresji. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy socjoterapeutycznej, w tym profilaktykę pierwszorzędową. Autorka programów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży. Autorka projektów edukacyjnych i rozwojowych. Współtwórczyni marki „TODO Concept” i wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Psychoterapeutycznej, Rozwoju i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Lecznica Dusz”.

Więcej informacji:
http://www.todoconcept.pl/
https://www.facebook.com/Lecznica-Dusz-TODO-Concept-267521559975440/?fref=ts

WAŻNE ! W trakcie spotkania będzie możliwość zapisów na Certyfikowane Szkolenie Trenerskie TZA-ART prowadzone przez Cecylię w Lecznica Dusz/ TODO Concept.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie:
Sala Miejskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole ul. Koraszewskiego 7-9

Kiedy: 1 kwietnia 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: 30 zł

 

Tel.
Ala 732 666 533
Gosia 535 044 877

Zapraszamy serdecznie!

 

KCpoziome4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *