Klub Coacha™

Klub Coacha

Klub Coacha to ogólnopolska inicjatywa, która powstała po to, by integrować środowiska coachów, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać ponad podziałami. Z założenia są to spotkania non-profit o charakterze dyskusyjnym, szkoleniowym i interwizyjnym – czyli jednym słowem „klubowym”. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Leszek Zawlocki.

Zobacz więcej

Opole

Latest Posts

22.09.2016r. Efektywna Komunikacja – style myślenia i działania FRIS

kc-opole-fotoZapraszam Was serdecznie na wrześniowe spotkanie KC Opole EFEKTYWNA KOMUNIKACJA z wykorzystaniem narzędzia FRIS, które będę miała przyjemność poprowadzić. Liczę na Waszą obecność :)

Style myślenia i działania wpływają na sposób komunikowania się, określanie priorytetów, percepcję i przetwarzanie informacji. FRIS trafnie określa i opisuje naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje w pracy, w relacjach i rozwoju osobistym. Poznanie swojego stylu oraz czynników które go warunkują, znacząco wpływa na efektywność w komunikacji. Pozwala również odkryć jak postrzega nas otoczenie. Znajomość pozostałych perspektyw FRIS ułatwia zrozumienie zachowań innych oraz ich motywatorów. Zapraszam na szkolenie, które ułatwi Wam codzienną komunikację, relacyjność oraz współpracę.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izby Coachingu

Gdzie:
Sala Miejskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole ul. Koraszewskiego 7-9

Kiedy: 22 września 2016, godzina 18.30 – 21.30

Koszt: 30 zł

Zapisy: klubcoachaopole@gmail.com

Tel.
Ala 732 666 533
Gosia 535 044 877

Zapraszamy serdecznie!

KC Opole

3.06.2016r. Pustka w głowie – co zrobić kiedy Klient utknie w miejscu?

13178790_1798576360376922_3453211266413977000_n

PUSTKA W GŁOWIE z narzędziem Points of You

Zapraszamy na kolejne spotkanie Opolskiego Klubu Coacha!

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek pracować z Klientem, który utknął? Który z jakiegoś – sobie pewnie tylko znanego powodu (uświadomionego bądź nie) nie potrafił ruszyć z miejsca?
Jedna sesja, druga, trzecia…
I co wtedy?
Jeżeli nigdy nie byłeś w takiej sytuacji, to być może kiedyś się znajdziesz 😉
Jeżeli zakładasz, że się nie znajdziesz – to ten warsztat po prostu nie jest dla Ciebie 😉

Ten warsztat jest dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak za pomocą zdjęć, obrazu i metafory pomóc znaleźć Klientowi klucz do tego, co zamknięte na cztery spusty nie pozwala przedostać się dalej. Jak za ich pomocą zbudować poczucie bezpieczeństwa, by w atmosferze pełnej akceptacji Twój Klient otworzył dawno zamkniętą furtkę, która blokuje go przed pójściem naprzód.

Przed Wami warsztat prezentujący, jak praca ze zdjęciami, obrazem i metaforą może pomóc w sytuacjach utknięcia, kiedy trzeba zmierzyć się z czymś trudnym lub wstydliwym, a słowa utykają w gardle bądź dawno zamknięte drzwi nie chcą się w żaden sposób otworzyć.

CO SIĘ WYDARZY?
W trakcie warsztatu:
– dowiecie się, jak używać obrazów i zdjęć w pracy z Klientem,
– popracujecie na narzędziach Points of You i innych możliwych do wykorzystania w pracy z metaforą i obrazem,
– doświadczycie możliwości, jakie niesie ze sobą praca na metaforze,
– posiłujecie się z własnymi pozamykanymi bramami.

Celem warsztatu jest przede wszystkim zaprezentowanie metody, która:
– umożliwia Klientowi bezpieczne przejście przez trudne tematy,
– wyposaży Was w dodatkowe narzędzie pracy,
– przekona do używania zdjęć jako narzędzia pomagającego ruszyć z miejsca i utrwalić wypracowane postanowienia.

KTO?
Prowadząca: Patrycja Frania – akredytowany coach ICF na poziomie ACC, trener, doradca rodzinny, certyfikowany trener metody Points of You. Pracuje z różnymi grupami zawodowymi skupiając się m.in. na problemach wynikających z wypalenia zawodowego, wpływu kryzysów rodzinnych na życie zawodowe i zawodowych na życie rodzinne. Jest zwolenniczką podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na otaczający świat. Jej pasją jest znajdowanie rozwiązań tam, gdzie inni dostrzegają jedynie problemy.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izby Coachingu

GDZIE:
Sala Miejskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole ul. Koraszewskiego 7-9

KIEDY: 3 czerwca 2016, godzina 18.00-21.00

KOSZT: 30 zł

Samo kliknięcie wydarzenia nie wystarczy!
Liczba miejsc OGRANICZONA!

Tel.
Ala 732 666 533
Gosia 535 044 877

Zapraszamy serdecznie:)

KCpoziome4

13.05.2016r. Diet Coaching

13062224_940441339387189_4487989222542796427_n

Zapraszam serdecznie na kolejne spotkanie KC Opole :) Tym razem w temat DIET COACHINGU oraz Praktycznych zastosowań narzędzi w coachingu żywieniowym wprowadzi nas Joanna Trachim. Liczę na Waszą obecność, do zobaczenia 13 maja :)

Temat:

W planie spotkania:
1. Czym jest Diet Coaching (coaching żywienia) i na czym polega specyfika tego rodzaju coachingu.
2. Typy klientów w diet coachingu, najczęściej spotykane obszary do pracy z klientami.
3. Zastosowanie wybranych narzędzi coachingowych w pracy z klientem (część praktyczna – warsztatowa).

Asia na swojej stronie http://wdialogu.pl/ bardzo trafnie określa najwłaściwszy moment dla wsparcia Klienta Diet Coachingiem:

Dieta redukcyjna, układana przez dietetyka jest początkiem drogi – drogi do ZMIANY NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH na nowe, zdrowe, prawidłowe. I tu często powstaje problem – więc jak to? To już tak na zawsze? Już nigdy nie będzie można jeść tego, co się lubi? Zawsze trzeba się będzie pilnować i żyć pod presją diety? Nie brzmi to zbyt dobrze, a gdy coś jawi nam się jako uciążliwe i wymagające nieustannego wysiłku to trudniej nam w tym wytrwać i często znajdujemy wymówki, żeby sobie prędzej, czy później odpuścić. I tu zaczyna się moja rola.

Prowadząca:

Joanna Trachim – pedagog, absolwentka Psychologii Zachowań Społecznych na Uniwersytecie Śląskim, trener umiejętności psychospołecznych, coach ACC ICF, praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania. Specjalizuje się w coachingu zdrowia i żywienia, współpracuje z Poradnią Dietetyczną AMARENA w Gliwicach. Właściciel firmy wDialogu.

Więcej informacji:
http://wdialogu.pl/
wdialogu@wdialogu.pl
https://www.facebook.com/wDialogu/info/?tab=page_info

Kluby Coacha objęte są patronatem Izby Coachingu

Gdzie:
Sala Miejskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole ul. Koraszewskiego 7-9

Kiedy: 13 maja 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: 30 zł

Zapisy: klubcoachaopole@gmail.com

Tel.
Ala 732 666 533
Gosia 535 044 877

Zapraszamy serdecznie!

KCpoziome4

1.04.2016r. Trening zastępowania agresjii w pracy coacha TZA-ART

12108860_910818145682842_5283358011736863259_n

Kochani Klubowicze,

Kwietniowe spotkanie Klubu Coacha Opole poprowadzi dla nas Cecylia Bieganowska w temacie „Trening Zastępowania Agresji w pracy coacha” już 1 kwietnia 2016r. Serdecznie Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w warsztacie :)

Temat:
Trening Zastępowania Agresji TZA-ART to znane na całym świecie narzędzie poznawczo- behawioralne, które pomaga w radzeniu sobie z własną impulsywnością i kształtowaniu prospołecznych zachowań.

Oparty jest na koncepcji społecznego uczenia się, według której zachowań agresywnych człowiek uczy się w trakcie swojego życia. Może się zatem ich oduczyć i nauczyć czegoś innego. Uczenie się zarówno zachowań agresywnych jak i prospołecznych podlega tym samym prawom uczenia się.

U podstaw Treningu Zastępowania Agresji leży przekonanie, iż podstawowymi przyczynami agresywnych zachowań są deficyty w 3 głównych obszarach:
Kontrolowaniu własnej impulsywności (komponent 1- Trening Kontroli Złości).
Znajomości alternatywnych wobec agresji sposobów zachowania i umiejętności ich stosowania (komponent 2- Trening Umiejętności Prospołecznych).
Rozwoju myślenia moralnego (komponent 3- Trening Wnioskowania Moralnego).

Z założenia Trening Zastępowania Agresji skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno tych, którzy przejawiają różne zachowania agresywne, jak i tych, którzy takich zachowań unikają. Metoda może być zatem z powodzeniem stosowana wśród osób przejawiających inne trudności, np. nieśmiałość i wycofanie w kontaktach z ludźmi, bierna agresja, brak asertywności, uległość, jak również tych, które z powodzeniem radzą sobie w codziennym życiu. Trenowanie objętych programem umiejętności daje możliwość zmiany agresywnego zachowania na takie, które ma cechy prospołecznego, jak również uzyskanie większej radości i satysfakcji z życia.

Warsztat „Trening Zastępowania Agresji w pracy coacha” jest propozycją dla tych, którzy w pracy ze swoim klientem często napotykają temat radzenia sobie z emocjami i reagowania na różne, często problematyczne dla klienta sytuacje interpersonalne.
W grupach popracujemy nad:
stworzeniem procedury reagowania na kilka wybranych problemowych sytuacji interpersonalnych;
omówimy strategie rozładowywania napięcia, które często stają się podłożem do różnego rodzaju zaburzeń behawioralnych i zaburzają pracę coacha;
– przyjrzymy się sytuacjom z sesji coachingowych, w których można byłoby użyć elementów metody TZA-ART
– zajrzymy także w nasze emocje i spróbujemy rozpoznać sytuacje, które wywołują nasza złość

Prowadząca:
Cecylia Bieganowska- Od 2011 roku Certyfikowany Trener Treningu Zastępowania Agresji. Certyfikowany Coach ACC ICF i certyfikowany Project Manager. Praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania. Członek Zarządu Międzynarodowej Organizacji Twórców i Praktyków Treningu Zastępowania Agresji PREPSEC International. Od kilku lat zaangażowana w działania na rzecz profilaktyki zdrowia, rozwoju osobowości oraz kompetencji interpersonalnych specjalistów medycznych. Koordynatorka kampanii społecznych o zdrowiu i aktywności fizycznej oraz projektów unijnych. Współprowadząca szkolenia dla pracowników SOS Wiosek Dziecięcych i certyfikowanych szkoleń trenerskich Treningu Zastępowania Agresji. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy socjoterapeutycznej, w tym profilaktykę pierwszorzędową. Autorka programów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży. Autorka projektów edukacyjnych i rozwojowych. Współtwórczyni marki „TODO Concept” i wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Psychoterapeutycznej, Rozwoju i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Lecznica Dusz”.

Więcej informacji:
http://www.todoconcept.pl/
https://www.facebook.com/Lecznica-Dusz-TODO-Concept-267521559975440/?fref=ts

WAŻNE ! W trakcie spotkania będzie możliwość zapisów na Certyfikowane Szkolenie Trenerskie TZA-ART prowadzone przez Cecylię w Lecznica Dusz/ TODO Concept.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie:
Sala Miejskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole ul. Koraszewskiego 7-9

Kiedy: 1 kwietnia 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: 30 zł

 

Tel.
Ala 732 666 533
Gosia 535 044 877

Zapraszamy serdecznie!

 

KCpoziome4

9.03.2016r. Coaching Transpersonalny

 

 

JGibas

Moi drodzy,

Tematem marcowego Klubu Coacha  będzie COACHING TRANSPERSONALNY, szkolenie poprowadzi dla nas Jarosław Gibas autor książek z zakresu psychologii rozwoju m.in. „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny”.

PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, trener, coach. Zdobywał doświadczenie jako praktyk PR (współtwórca i przez pierwsze lata partner zarządzający Imago Public Relations), dziennikarz, felietonista (m. in. „Opcje”, „Warsaw Voice”, „Gazeta Wyborcza”, „Trybuna Śląska”) i redaktor naczelny (m. in. „Echo Miasta Katowice”, „Nowa Gazeta Śląska”). Od 2005 roku aktywny trener specjalizujący się w autorskich szkoleniach uczących umiejętności miękkich z zakresu inteligencji emocjonalnej (zarządzanie zmianą, zarządzanie stresem, sztuka wystąpień publicznych) oraz inteligencji duchowej (coaching transpersonalny, modele ścieżek duchowych, duchowość bezwyznaniowa „SBNR”). Od 2013 r. coach z certyfikatem ACC ICF o specjalizacji coaching transpersonalny, który opisał w książce „Życie. Następny poziom. Coaching Transpersonalny”.

W TEMACIE SPOTKANIA, Z OPISU JARKA GIBASA:
Termin „coaching transpersonalny” po raz pierwszy został użyty przez sir Johna Whitmore’a, który odkrywszy niedoskonałość stworzonego wcześniej przez siebie modelu GROW, uznał, że o wiele bardziej skuteczny jest model transpersonalny – mający swe źródła w psychologii transpersonalnej (której jednym z autorów był Abraham Maslow – tak, ten sam od piramidy potrzeb), a jeszcze wcześniej w psychosyntezie stworzonej przez Assagiolego. Coaching transpersonalny to praca z coacheem z poziomu transpersonalnego (ponadosobowego) „ja”, które umiejętnie prowadzone przez coacha jest zdolne do zarządzania swoimi osobowościami oraz ich komunikowania – zarówno na osi czasu, osi ról społecznych tworzonych przez coacheego oraz osi zawierającej osobowości o różnym poziomie motywacji, proaktywności i rozumienia celów. To niezwykle skuteczne i precyzyjne narzędzie dające trwały efekt pozytywnej zmiany w kliencie procesu. Co więcej, wielu światowych ekspertów wskazuje, że to właśnie model transpersonalny stanowi przyszłość coachingu.

„Coaching transpersonalny służy tym coachom, którzy chcą wyjść ponad ramę procesu coachingowego oferowanego przez model GROW. Wówczas, kiedy celem coachingu nie jest jedynie kariera coacheego, czy osiągnięcie przez niego jakiegoś osobistego celu. Model transpersonalny jest pomocny w przypadku problemów egzystencjalnych czy duchowych, tam gdzie klient procesu coachingowego czuje, że czegoś mu w życiu brakuje i jednocześnie nie jest pewny, czego ten brak dotyczy.”
Professor Stephen Palmer, City University, London

Nie ma lepszego narzędzia do rozwoju cech przywódczych niż coaching transpersonalny, ponieważ nie można być dobrym liderem, jeśli nie jest się świadomym technik zarządzania ponadosobowego. Tylko wówczas zdobywa się umiejętności prowadzenie ludzi, którzy nie chcą… być prowadzeni.
Roisin Murray, Uniwersytet Derby, UK

Samoświadomość pokonuje strach, mający zasadniczy wpływ na obszary ludzkiej koncentracji. Model coachingu transpersonalnego buduje dojrzałość ludzi, uruchamia w nich zdolność do nauki z własnych doświadczeń, dzięki czemu wzrastają szybciej.
Sir John Whitmore, Institute of Human Excellence

Więcej informacji:
http://jaroslawgibas.com/
https://www.facebook.com/jaroslaw.gibas/?fref=ts
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Gibas

WAŻNE ! W trakcie spotkania rozlosowane zostaną bony na szkolenie prowadzone przez Jarosława Gibasa.

Będzie również możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa !!!

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Uwaga wyjątkowo !
Akademia Czasu Wolnego Opole ul. Szpitalna 17A piętro 4

Kiedy: 9 marca 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: 30 zł

 

Zapraszamy serdecznie!

 

KCpoziome4

 

5.02.2016r. Pierwsze spotkanie opolskiego Klubu Coacha

 

12642650_878889738875683_9028304811828032721_n

5 lutego 2016r. Klub Coacha w Opolu rozpoczął swoją działalność spotkaniem prowadzonym przez pomysłodawcę ideii Klubu Coacha Leszka Zawlockiego. Warsztat PODEJŚCIE SKONCENTROWANE NA ROZWIĄZANIACH  wzbudził duże zainteresowanie uczestników. Były to bardzo pracowicie wykorzystane 3 godzin spotkania z duża ilością informacji. Myślę że większość z nas chętnie pogłębi wiedzę w przedstawianym temacie.

KC Opole filmOpolskim Klubem opiekują się : Małgosia Weres-Portka i Alicja Słupska.

https://www.facebook.com/fhu.amnesia/videos/884808081617182/

Spotkanie poświęcone było przedstawieniu założeń Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, a także sposobów wykorzystywania metody w pracy z klientem coachingowym.
Na przełomie lat ’70 i ’80 Steve De Shazer wraz z Insoo Kim Berg stworzyli model określany jako Solution Focused Brief Therapy co w tłumaczeniu na język polski określa się jako Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniach (lub też: Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach). Model opiera się na sposobie pracy Miltona Ericksona – jednego z najsłynniejszych psychoterapeutów w historii. Erickson mawiał, że „pacjenci znają rozwiązania swoich problemów”, tylko trzeba dostać się do tej wiedzy. Przyjmował, że nawet za dziwacznymi zachowaniami kryją się pozytywne intencje i że ludzie podejmują najlepsze, dostępne im w danym momencie wybory. Celem jego pracy było dostarczenie ludziom większej liczby możliwych wyborów. Przyjmował również, że na pewnym poziomie każdy posiada zasoby potrzebne do dokonania zmian.
Celem Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (Solution Focused Approach, SFA) nie jest samo rozpatrywanie problemu, ale poszukiwanie optymalnego rozwiązania dla sytuacji, w której klient się znalazł. Nie interesujemy się w tym modelu tworzeniem teorii, opisującej naturę problemu klienta, bądź stawianiem diagnoz w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Diagnoza jest uważana za mało przydatną, a czasami wręcz przeszkadzającą. Strategia, kierunek pracy determinowany jest tym, co klient uważa za najważniejsze dla niego.
Zasady działania SFA związane są wyłącznie z samymi technikami wspomagania zmian i sposobem ich skutecznego stosowania. Zamiast tworzenia teorii na temat: „jak być powinno?” i „dlaczego tak nie jest?”, SFA zajmuje się tym, „co się sprawdza?” i „co pomaga?” oraz szuka sposobów rozszerzenia powyższych działań na inne płaszczyzny i momenty życia klienta. Mamy tu do czynienia z całkowitą akceptacją perspektywy patrzenia klienta na własne życie i rozszerzania możliwości przez samego klienta.

Prowadzący:
Leszek Zawlocki – dyplomowany coach, akredytowany superwizor Izby Coachingu, trener z wieloletnim doświadczeniem, konsultant biznesowy. Szkolił się w takich koncepcjach jak: Gestalt, Neurolingwistyczne Programowanie, Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, Racjonalna Terapia Zachowań.
Inicjator Grupy Trenerskiej Active Change, współzałożyciel Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. Pomysłodawca i lider ogólnopolskiej sieci Klubów Coacha™, opiekun merytoryczny i trener Szkoły Profesjonalnego Coachingu, wykładowca. Autor wielu innowacyjnych projektów (m.in. Gestaltowskie narzędzia w pracy coacha, „Męski Krąg”, CoachCamp ® ).
Brał udział w powstaniu Izby Coachingu – pierwszej w Polsce organizacji wprowadzającej standardy zawodu coacha. Ekspert w pracach Komisji ds. Standardów i Etyki w latach 2010–2011 oraz w pracach Komisji ds. Akredytacji przy Izbie Coachingu (2011–2013r.). Aktualnie członek Komisji Rewizyjnej.
Od wielu lat działa na rzecz współpracy pomiędzy coachami reprezentującymi różne nurty, jak również pomiędzy coachami a terapeutami. W 2012 roku współorganizował konferencję „Człowiek w procesie zmian”, na której spotkali się przedstawiciele środowisk coachingowych, psychoterapeutycznych i pedagogicznych. Również dzięki jego staraniom w 2013 roku Izba Coachingu nawiązała współpracę z International Coach Federation, czego owocem była wspólna konferencja w Krakowie.
Z ludźmi pracuje od ponad dziesięciu lat. Oprócz coachingu i superwizji prowadzi również szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, umiejętności kierowniczych i coachingu. W swoim dorobku ma ponad 6000 godzin przeprowadzonych szkoleń i coachingu.
Prywatnie tata, filozof i podróżnik.

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Sala Miejskiego Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole Ul. Koraszewskiego 7-9

Kiedy: 5 lutego 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt: 30zł

Zapraszamy serdecznie!

 

KCpoziome4