O naszym Klubie

KC Kraków logo

Korzenie Klubu Coacha sięgają Krakowa. Może nie są tak stare jak Smok Wawelski i księżniczka Wanda ale biorąc pod uwagę jak długo coaching rozwija się w Polsce jesteśmy już weteranami ;-)

Początki spontanicznej działalności datuje się na rok AD 2007. Wtedy to pomysłodawca inicjatywy i szef Instytutu, Leszek Zawlocki, wpadł na pomysł integracyjnych spotkań dla wszystkich pasjonatów coachingu i rozwoju osobistego. Pierwsze spotkania przypominały bardziej klubowe nasiadówki, rodem ze Stowarzyszenia Umarłych Poetów, gdzie dopiero po zakończeniu spotkania rozkręcały się najciekawsze rozmowy ;-)

Pierwsze, oficjalne odnotowane w Kronice spotkanie, datuje się na 23.styczeń 2008 roku i poprowadził je wspomniany ojciec-założyciel w temacie „Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach w coachingu”. I tak to się zaczęło! Następne lata były chude i grube bo różnie bywało z częstotliwością spotkań, chociaż z czasem wytworzyła się tradycja organizowania Klubów w ostatnie piątki miesiąca.

W ciągu 9-letniej historii wśród zaproszonych gości Klubu byli: Maciej Bennewicz, Artur Król, Adam Dębowski, Jakub Rozbicki, Joanna Zawada-Kubik, Anna Syrek-Kossowska, Łukasz Krawętowski, Michał Godlewski, Adam Aduszkiewicz, Karolina Nikorowska, Agnieszka Hottowy, Dominika Borowska-Stasica, Magdalena Sękowska, Gabriela Borowczyk, Dariusz Niedzieski, Małgorzta Pióro, Joanna Czarnecka, Norbert Grzybek, Joanna Chmura i wielu innych coachów i trenerów, którzy są uznani i rozpoznawalni w swoich branżach. Obecnie Klub jest rozpoznawalną marką nie tylko w Krakowie ale innych częściach Polski, gdzie powołano do życia jego braci i siostry. W tym momencie, oprócz Krakowa, funkcjonuje 8 licencjonowanych Klubów. Na Klubem patronat objęła też Izba Coachingu z którą Klub blisko współpracuje.

Każdym Klubem kieruje przynajmniej jeden koordynator i nie inaczej jest w Krakowie. Ponieważ jest to rola przechodnia dotychczas organizacją klubowych spotkań zajmowali się: Tomasz Dulewicz, Michał Mącznik i Małgorzata Zięba, Barbara Mazur i Marek Wojtas. Od 2017 roku pieczę nad Klubem obejmuje Marta Kijanko. Wszystkich koordynatorów łączy jednak to, że są absolwentami Szkoły Profesjonalnego Coachingu i mają teoretyczne i praktyczne kompetencje do rozpoznawania środowisk i tematów związanych z szeroko pojętym rozwojem.

Poprzednia Ekipa

Tomasz DulewiczMichał MącznikMałgorzata Ziębabasia mazurJA

Teraz Klubem kieruje:

 Marta Kijanko

Obecni Klub Coacha scala ze sobą warstwę warsztatową (dająca coachom zapoznania się z nowymi metodami i kierunkami) z warstwą integracyjną (tworzenie i polepszanie relację między coachami ponad podziałami). Dysponujemy dwoma przestronnymi salami z bardzo estetycznym zapleczem gdzie można się poczuć jak w domu. W Klubie organizowane są także inne eventy jak: grupy interwizyjne, spotkania okolicznościowe (m.in. urodziny Klubu), wyjazdy integracyjne.

IMG_5234

Kontakt z uczestnikami odbywa się mailowo i każdy ma możliwość dołączyć do naszej wewnętrznej listy mailingowej, by newsletterem dostawać powiadomienia o tym co dzieje na bieżąco w Klubie. Dla przypomnienia nasza klubowa skrzynka ma adres krakow@klubcoacha.org i odpowiadamy na każdy mail :-) Poza tym aktywnie działamy w grupie na FB, gdzie pojawiają się nie tylko wydarzenia ale wiele ciekawych relacji z bieżących spraw związanych z Klubem. Mamy już ponad 500 polubień strony, a odsłona niektórych postów dochodzi nawet do 1000!

IMG_4725

IMG_5590 IMG_5627

Koordynatorzy wszystkich Klubów też ze sobą współpracują i mają możliwość uczestniczyć w corocznym wyjazdowym Coach Campie. Ostatnio zawędrowaliśmy aż na Węgry. Raz w roku dochodzi też do spotkania podsumowującego – wszyscy koordynatorzy spotykają się w jednym z miast będących siedzibą Klubu. Zastanawiamy się wtedy wspólnie nad szansami rozwoju i szukamy nowych pomysłów na uatrakcyjnienie spotkań. W międzyczasie trzymamy ze sobą kontakt telefoniczny, mailowy oraz mamy na FB swoją grupę zatytułowaną GTW (Grupa Trzymająca Władzę co jest chyba jasne dlaczego) ;-)

IMG_6186IMG_6187

Klub z roku na rok się rozwija. W tym roku założona została Kronika w której oldschoolową metodą wycinankowo-wklejankową archiwizujemy minione wydarzenia, żeby zostawić ślad dla potomnych.

IMG_6188 IMG_6189

 

 

 

 

 

 

 

 

Na spotkania stworzyła się stała grupa uczestników więc myślimy o wprowadzeniu kart członkowskich by w ten sposób premiować najwytrwalszych Klubowiczów. Ciągle pojawiają się też nowe osoby, które czasami biorą udział tylko w jednym spotkaniu, a czasami powiększają szeregi fanów tego miejsca. Każdy może tu liczyć na ciepłe przyjęcie i luźną atmosferę w miłym miejscu. Żeby się o tym przekonać czy autor tego tekstu nie ściemnia trzeba przyjść i samemu wsiąść udział. My koordynatorzy serdecznie do tego zapraszamy – Ciebie, i Ciebie, i Ciebie też ;-)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>