8.04.2016r. Mózg jako twórca i tworzywo relacji coachingowej

 Dwa mózgi kolor

                                                                                     Umysł wykorzystuje mózg, aby stworzyć sam siebie.

                                                                                                                                            Prof. Daniel Siegel

  Każda relacja coachingowa to niezwykle subtelna interakcja dwóch mózgów: mózgu coacha i mózgu klienta, to interakcja między połączeniami neuronalnymi coacha, zwanymi jego kompetencjami, a połączeniami neuronalnymi klienta, zwanymi jego zasobami. Celem coachingu jest wzmocnienie bądź wręcz powstanie nowych połączeń w mózgu klienta, dzięki którym może zrealizować stawiane sobie cele. Coaching to nie zestaw dziwnych i nie do końca zrozumiałych i wyjaśnionych praktyk, lecz działania i umiejętności mające swoje uzasadnienie w odkryciach naukowych, udowadniających skuteczność interwencji coachingowych. Z tego też powodu tak ważną rzeczą jest poznanie i zrozumienie zasad pracy tego tak mało jeszcze znanego organu.

 

Zapraszam na tę fascynującą wędrówkę, dzięki której zrozumiemy, jaką rolę w procesach coachingowych pełni mózg, jak jego działanie uzasadnia klasyczne paradygmaty coachingowe (wymienimy tylko najbardziej oczywiste: nieudzielanie rad, koncentracja na przyszłości, orientacja na rozwiązania, a nie na problemy, pozytywne określanie celu itd).

 

W czasie naszego spotkania uczestnicy poznają:

 

  • Ewolucję, budowę i funkcje mózgu w kontekście coachingu.
  • Czym jest i jaką rolę odgrywa w procesie coachingowym Model Integracji T
  • Jak nauka o działaniu mózgu uzasadnia podstawowe paradygmaty coachingu.
  • Jak dzięki neurobiologii coachowie mogą podwyższyć swoje kompetencje.
  • Jakie są filary neurocoachingu, a wśród nich podstawa wszelkiego rozwoju, czyli neuroplastyczność.
  • Czym jest i jak można stosować w praktyce coachingowej model BRAIN.
  • Jak praktycznie wykorzystywać Mapy Relacji Społecznych MaRS.

Spotkanie poprowadzi:

Zdjęcie 01 2015 A popr 500x500   Darek Niedzieski, coach, trener biznesu, konsultant Neuroprzywództwa, akredytowany na poziomie PCC członek International Coach Federation, członek NeuroLeadership Institute. Przeprowadził ponad 1100 godzin sesji coachingowych. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie biznesowe z zakresu zarządzania, zarówno firmami z obszaru SMB, jak i dużymi korporacjami międzynarodowymi. Specjalizuje się w pracy z młodymi liderami, otwartymi na zmiany szefami firm oraz firmami w okresie transformacji. W swojej pracy wykorzystuje metodologię szkoły coachingowej Erickson College, poszerzoną o zastosowanie w coachingu odkryć neurobiologii oraz wykorzystuje ustawienia systemowe w swojej pracy coacha. Wydawca książek z zakresu coachingu. Właściciel i założyciel Co&Me Firma doradcza.

 

Organizacja:


Zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo na adres krakow@klubcoacha.org. Zapisy według kolejności zgłoszeń. Opłata w wysokości 20zł na pokrycie kosztów organizacyjnych płatna na miejscu. Spotkanie odbędzie się w piątek 8 kwietnia w godzinach od 18:15 do 21;00 w Instytucie IPRI przy ulicy Powrozniczej 6/2 w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy
Marek Wojtas i Basia Mazur
Koordynatorzy Klubu Coacha Kraków

KCpoziome1

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>