16.09.2016 O kontraktowaniu z innymi i samym sobą w ujęciu Analizy Transakcyjnej.

Zapraszam na spotkanie, którego tematem będzie „Kontraktowanie z innymi i samym sobą w ujęciu Analizy Transakcyjnej

kontraktowanie

Dlaczego Analiza Transakcyjna?

• Bo pozwala rozumieć różne mechanizmy i zależności, w które się angażujemy

• Bo nie ocenia a wyjaśnia nasze zachowania

• Bo skupia się na naszych zasobach, na tym, że jesteśmy OK

• Bo daje narzędzia pozytywnej komunikacji, które są praktycznie i prawie natychmiast mogą być zastosowane,

• Bo dostarcza lepszego rozumienia siebie i większego wglądu w osobowość i transakcje, a to zwiększa naszą efektywność w pracy  

 

Jak będziemy pracować?

Spotkanie będzie mieć charakter wykładu interaktywnego wraz z ćwiczeniami, dyskusji  w oparciu o własne doświadczenia i refleksje oraz przykłady z praktyki organizacyjnej.

Co będziemy omawiać?

1. Co to jest Analiza Transakcyjna i Organizacyjna Analiza Transakcyjna – jej cele i założenia – krótkie wprowadzenie

2. Czym jest kontrakt z perspektywy Analizy Transakcyjnej?

3. Dlaczego w Analizie Transakcyjnej stosujemy kontrakty?

4. Poziomy kontraktu i rodzaje kontraktu np. kontrakty dwu, trzy i wielostronne w organizacjach

5. Wymagania do kontraktowania wg C. Stainera

6. Znaczenie roli stanu Rodzica, Dorosłego i Dziecka w procesie kontraktowania

7. 5 pytań pomocnych w tworzeniu kontraktu

8. Warunki efektywnego kontraktu służącego zmianie

 

Warsztat poprowadzi:

Ewa Brach-Pogoda

 Jestem fanką Analizy Transakcyjnej. Uwielbiam ją za jej prostotę, wielość narzędzi, modeli, które tworzą spójną całość i jednocześnie pozwalają rozumieć skomplikowane nieraz mechanizmy i motywy naszego zachowania. Pozwala mi rozumieć dlaczego robimy to, co robimy i podpowiada jak robić coś inaczej. Pozwala spoglądać na ludzi i zjawiska z innej perspektywy – bez obwiniana i oskarżania, z przekonaniem, że ludzi naprawdę są OK i potrafią zmieniać swoje zachowania.

A zawodowo jestem trenerem, konsultantem, ekspertem w obszarze szkoleń i rozwoju z doświadczeniem w pracy w dużych organizacjach. Projektuje i wdrażam narzędzia zarządzania by wspierać kadrę zarządzającą w zarządzaniu zespołami. Stworzyłam i wprowadziłam standardy rekrutacyjne opierające się na metodzie Assessment Center. Przygotowałam i prowadziłam projekty rozwojowe w oparciu o Development Center. Przygotowałam i przeprowadziłam projekty zmian organizacyjnych, a także stworzyłam plany rozwoju kompetencji pracowników przygotowujący ich do zmiany sposobu zarządzania.

W pracy z ludźmi wykorzystuję koncepcję Analizy Transakcyjnej oraz podejście systemowe w celu usprawniania komunikacji, rozwiązywania konfliktów, a także diagnozy i planowania interwencji w organizacjach.

Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkołę Trenerów i Konsultantów Zarządzania. Posiadam także certyfikat uprawniający do pracy metodą Extended Disc® oraz Certyfikat Analiza Transakcyjna 101.

W latach 2010–2014 w ramach zdobywania certyfikatu Analityka Transakcyjnego uczestniczyłam w ponad 350 godzin szkoleniowych z zakresu AT prowadzonych przez certyfikowanych Analityków Transakcyjnych z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, USA.  Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez Clauda Stainera oraz Stephena Karpmana – uczniów EricaBerna (twórcy Analizy Transakcyjnej)

W latach 2011-2012 byłam Vice-Prezesem Polskiego Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej.

A w stopce organizacyjnej:

Zapisy proszę potwierdzać mailowo na skrzynkę krakow@klubcoacha.org Na każde zgłoszenie będę wysyłał potwierdzenie zapisu, tylko proszę o cierpliwość, bo akurat jutro będę w drodze na Coach Camp i z Internetem będę się łączył tylko przez telefon ;-)

Opłaty na pokrycie kosztów organizacyjnych w stałej wysokości 20zł zbieramy przy wejściu na salę.

Na ten moment nie przewidujemy limitów, ale wiadomo, że jak frekwencja przekroczy nasze możliwości lokalowe, to kto pierwszy ten pewniejszy :-)

Zapraszam serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

Marek Wojtas

Koordynator Klubu Coacha Kraków

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>