Podejście systemowe w coachingu

m536-201x300

Klub Coacha Katowice zaprasza na spotkanie z Dominiką Borowską-Stasicą.

Podejście systemowe w coachingu
~czyli filary, konteksty i konotacje myślenia systemowego
„Pojawienie się teorii systemów stanowiło rewolucję w nauce, ponieważ doprowadziło do zasadniczej zmiany teoretycznego układu odniesienia i sposobu postrzegania przez badaczy obiektów i procesów będących przedmiotem badań.”
Ludwig von Bertalanffy, Ogólna teoria systemów

Coraz większa złożoność dzisiejszego świata, szybkie tempo zmian i towarzysząca przyszłości niepewność to zjawiska naszych czasów z którymi prędzej czy później przyjdzie nam się zmierzyć w coachingu. Czy będzie to swoiste tło procesu czy jedno z kluczowych zagadnień poruszanych na sesji-przed uczestnikami coachingu stoi nie lada wyzwanie: jak to wszystko ogarnąć?
Perspektywa systemowa stwarza nowe możliwości w pracy coachingowej. Poprzez całościowe, nielinearne koncentrowanie się na sytuacji naszego Klienta zyskujemy szersze spojrzenie i głębsze rozumienie jego sposobu funkcjonowania, co z jednej strony umożliwia precyzyjne ogniskowanie działań, a z drugiej wprowadzanie zmian na szeroką skalę.

Na spotkaniu będziemy stymulować swoje myślenie systemowe poprzez przyglądanie się systemom, które tworzymy i które tworzą nas. Przy okazji pobawimy się kontekstem i zaobserwujemy przyczynowość cyrkularną. Jakby tego było mało to zastanowimy się nad systemową relacyjnością i procesualnością paradoksalnie zapytując dlaczego dzisiejsze problemy wynikają z wczorajszych rozwiązań i czy na pewno nikt nie jest samotną wyspą?
W podsumowaniu zahaczymy o to jak, kiedy, z kim i czym pracować systemowo.

Prowadząca:
Dominika Borowska-Stasica: certyfikowany coach, psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz terapeuta systemowy w trakcie szkolenia. Od 6 lat prowadzi swoją firmę szkoleniowo-coachingową: Centrum Inicjowania Zmian, koordynuje Klub Coacha w Bielsku-Białej i grupę wsparcia dla psychologów zrzeszonych w PTP-ie. Obecnie z pasją i zaangażowaniem współtworzy bielski Instytut Systemowej Pracy z Rodziną „POZA SCHEMATEM”, pisze artykuły i tworzy autorskie programy szkoleniowe i rozwojowe (Coachingowa Grupa Rozwojowa, Bielskie Spotkania Rozwojowe. Na co dzień pracuje systemowo z osobami indywidualnymi, parami oraz całymi rodzinami swoją pracę poddając interwizji oraz superwizji. Szkoli przyszłych coachów z komunikacji i podstaw coachingu. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą, miłośniczką holistycznej ekspresji siebie poprzez jedzenie, taniec, ruch oraz mandalowanie.
Informacje o mnie:
http://dominikacoach.pl/index.php/dominika-borowska-stasica/
http://www.poza-schematem.com.pl/index.php/kadra/

Informacje organizacyjne:
miejsce: Gabinet Kreacja, Katowice, ul. Chopina 7, w podwórzu
składka: 30 zł płatne na miejscu
rezerwacje: TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ E-MAIL

W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu!!!!!!!!!!!!!

katowice@klubcoacha.org (Rafał Rogowicz)
Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.