Klub Coacha: Katowice

Klub Coacha

Klub Coacha to ogólnopolska inicjatywa, która powstała po to, by integrować środowiska coachów, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać ponad podziałami. Z założenia są to spotkania non-profit o charakterze dyskusyjnym, szkoleniowym i interwizyjnym – czyli jednym słowem „klubowym”. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Leszek Zawlocki.

Zobacz więcej

Katowice

Ostatnie wpisy

Coaching narracyjny już w grudniu.

magda f

Zapraszam na ostatni Klub w tym roku :)

Czeka nas niezła gratka- Coaching narracyjny z Magdą Fres

Informacje organizacyjne:

Kiedy: 20 grudnia 2017

Godzina: 17.30

Miejsce: ALTERMED
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
ul. Podgórna 4
40-955 Katowice

Coaching narracyjny czerpie z założeń i narzędzi terapii narracyjnej, która powstała w Dulwich Centre w Australii. Terapia narracyjna jest w wielu założeniach bliska coachingowi, jako że zachęca terapeutę i klienta do wspólnych poszukiwań tego, co może klientowi służyć w realizacji założonych celów. To szukanie słów i opowieści, które mają moc zmiany. Metody terapii narracyjnej sprzyjają kreatywności, refleksyjności i podmiotowości.
Warsztaty są dla tych, którzy pragną poszerzać swoje emploi o metody zaczerpnięte z terapii. Dla tych, którzy współpracują ze swoimi klientami, proponując im różnorodne drogi dotarcia do celu. Dla coachów i ich klientów, którzy są miłośnikami tworzenia opowieści o rzeczach ważnych, wzmacniających, także trudnych. Dla tych, którzy nie boją się towarzyszyć swoim klientom w obejmowaniu całości doświadczenia, zarówno w life, jak i business coachingu.
Na warsztatach poznasz:
czym jest terapia narracyjna i czym jest coaching narracyjny (czym się różnią i gdzie się spotykają),
główne metody pracy z klientami w coachingu narracyjnym,
konkretne narzędzia do pracy narracyjnej.
W czasie warsztatu będziemy przede wszystkim doświadczać mocy rozmowy i opowieści. Będziemy:
wysnuwać historie dominujące i fabuły alternatywne,
separować osobę od problemu,
eksternalizować i personifikować problem,
używać własnej kreatywności w tworzeniu dokumentów, a może nawet piosenek i wierszy.
Możesz się spodziewać pełnego zaangażowania, mocnych doświadczeń, tworzenia wzmacniających opowieści. Pracując warsztatowo, zyskasz bogaty opis własnych przeżyć, który wesprze Cię w pracy nad swoimi celami.
Zapraszam coachów, trenerów, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym.

Warsztat poprowadzi:

dr n. hum. Magda Fres – certyfikowana i akredytowana przy Izbie Coachingu life coach, creativity coach, akredytowana superwizor Izby Coachingu i członkini Komisji Akredytacyjnej, psycholog ze specjalizacją interpersonalną i menedżerską, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, pisarka, nauczycielka akademicka.
W latach 2014-2017 dyrektor Oddziału Śląskiego Izby Coachingu.
Dyrektor i właścicielka Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu, gdzie prowadzi konsultacje psychologiczne, sesje coachingu indywidualnego i grupowego oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w life coachingu oraz coachingu twórczości i kreatywności. Rozwija biznesy twórcze.

CZYM JEST KLUB COACHA:
Klub Coacha to ogólnopolska inicjatywa, która powstała po to, by integrować środowiska coachów, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać ponad podziałami. Z założenia są to spotkania o charakterze dyskusyjnym, szkoleniowym i interwizyjnym – czyli jednym słowem „klubowym”. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Leszek Zawlocki.

DLA KOGO:
Zapraszamy coachów praktykujących i niepraktykujących, coachów uczących się i rozważających edukację w tym kierunku, trenerów, psychologów, terapeutów i wszystki chcących poszerzyć swoje kompetencje społeczne i zawodowe.

Informacje organizacyjne:
miejsce: ALTERMED
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
ul. Podgórna 4
40-955 Katowice

Opłata organizacyjna to 30 zł – płatne na miejscu.

Zgłosznia tylko przez e-maila: rogor@rogor.pl
lub przez wiadomość do mnie na facebooku :) Rafał Rogowicz

W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu!

Dodatkowe informacje pod nr tel. 605 656 948

Pozdrawiam
Rafał Rogowicz Koordynator Katowickiego Klubu Coacha

26.09.2016r. Coaching Transpersonalny

gibas

Zapraszam na spotkanie z Jarosławem Gibasem i coachingiem transpersonalnym.

PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, trener, coach. Zdobywał doświadczenie jako praktyk PR (współtwórca i przez pierwsze lata partner zarządzający Imago Public Relations), dziennikarz, felietonista (m. in. „Opcje”, „Warsaw Voice”, „Gazeta Wyborcza”, „Trybuna Śląska”) i redaktor naczelny (m. in. „Echo Miasta Katowice”, „Nowa Gazeta Śląska”). Od 2005 roku aktywny trener specjalizujący się w autorskich szkoleniach uczących umiejętności miękkich z zakresu inteligencji emocjonalnej (zarządzanie zmianą, zarządzanie stresem, sztuka wystąpień publicznych) oraz inteligencji duchowej (coaching transpersonalny, modele ścieżek duchowych, duchowość bezwyznaniowa „SBNR”). Od 2013 r. coach z certyfikatem ACC ICF o specjalizacji coaching transpersonalny, który opisał w książce „Życie. Następny poziom. Coaching Transpersonalny”.

W TEMACIE SPOTKANIA, Z OPISU JARKA GIBASA:
Termin „coaching transpersonalny” po raz pierwszy został użyty przez sir Johna Whitmore’a, który odkrywszy niedoskonałość stworzonego wcześniej przez siebie modelu GROW, uznał, że o wiele bardziej skuteczny jest model transpersonalny – mający swe źródła w psychologii transpersonalnej (której jednym z autorów był Abraham Maslow – tak, ten sam od piramidy potrzeb), a jeszcze wcześniej w psychosyntezie stworzonej przez Assagiolego. Coaching transpersonalny to praca z coacheem z poziomu transpersonalnego (ponadosobowego) „ja”, które umiejętnie prowadzone przez coacha jest zdolne do zarządzania swoimi osobowościami oraz ich komunikowania – zarówno na osi czasu, osi ról społecznych tworzonych przez coacheego oraz osi zawierającej osobowości o różnym poziomie motywacji, proaktywności i rozumienia celów. To niezwykle skuteczne i precyzyjne narzędzie dające trwały efekt pozytywnej zmiany w kliencie procesu. Co więcej, wielu światowych ekspertów wskazuje, że to właśnie model transpersonalny stanowi przyszłość coachingu.

„Coaching transpersonalny służy tym coachom, którzy chcą wyjść ponad ramę procesu coachingowego oferowanego przez model GROW. Wówczas, kiedy celem coachingu nie jest jedynie kariera coacheego, czy osiągnięcie przez niego jakiegoś osobistego celu. Model transpersonalny jest pomocny w przypadku problemów egzystencjalnych czy duchowych, tam gdzie klient procesu coachingowego czuje, że czegoś mu w życiu brakuje i jednocześnie nie jest pewny, czego ten brak dotyczy.”
Professor Stephen Palmer, City University, London

Nie ma lepszego narzędzia do rozwoju cech przywódczych niż coaching transpersonalny, ponieważ nie można być dobrym liderem, jeśli nie jest się świadomym technik zarządzania ponadosobowego. Tylko wówczas zdobywa się umiejętności prowadzenie ludzi, którzy nie chcą… być prowadzeni.
Roisin Murray, Uniwersytet Derby, UK

Samoświadomość pokonuje strach, mający zasadniczy wpływ na obszary ludzkiej koncentracji. Model coachingu transpersonalnego buduje dojrzałość ludzi, uruchamia w nich zdolność do nauki z własnych doświadczeń, dzięki czemu wzrastają szybciej.
Sir John Whitmore, Institute of Human Excellence

Więcej informacji:
http://jaroslawgibas.com/
https://web.facebook.com/jaroslaw.gibas/?fref=ts
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Gibas

WAŻNE ! W trakcie spotkania będzie można kupić książki Jarosława Gibasa.

Informacje organizacyjne:
kiedy: 26 września godzina 17.30
miejsce: Gabinet Kreacja w Katowicach.
Opłata za warsztat to 20 zł płatne na miejscu.

Rezerwacje:
TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ E-MAIL: katowice@klubcoacha.org

W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu!!!!!!!!!!!!!

Dodatkowe informacje pod nr tel. 731 717 628

Liczba uczestników ograniczona !
Decyduje kolejność zgłoszeń!
Pozdrawiam
Rafał Rogowicz Koordynator Katowickiego Klubu Coacha

 

logo KC

30.08.2016r. „Krótka opowieść o Terapii Simontonowskiej”

foto-kc-katowice

Zapraszam na kolejny klub coacha.

Porozmawiamy o sztuce dobrego życia i sztuce dobrego umierania.
Co zyskasz jeśli przyjdziesz:
poznasz 10 zasad zdrowienia, które możesz zastosować w pracy z klientem, u siebie na co dzień, w chorobach oraz elementy składowe tego programu,dowiesz się w jaki sposób i kiedy wykorzystywać je efektywnie, doświadczysz niektórych narzędzi na sobie,ocenisz jak ich praktykowanie wpłynie na Twoją przyszłość.

Na spotkanie zapraszam coachów, sympatyków coachingu i osoby, dla których zdrowa jakość życia jest istotna.

Prowadząca Basia Mazur.
Prywatnie spełniona Kobietka, mama 2 młodzieńców, w związku, na co dzień: osoba szkoląca się w terapii Simontona, koordynator Klubów Coacha, praktykujący coach w różnych nurtach , za chwilę trener biznesu, studentka psychologii na SWPS W-wa, wolontariuszka w MOPS Kraków, pasjonatka i aktywny fryzjer. Kocha życie, ludzi i głęboko wierzy w to, w jaki sposób myślimy i przetwarzamy emocje w naszych głowach wpływa bezpośrednio na nasze życie i przyszłość.

Informacje organizacyjne:
kiedy: 30 sierpnia godzina 17.30
miejsce: Moniuszki 7
Katowice.
Opłata za warsztat to 30 zł płatne na miejscu
rezerwacje: TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ E-MAIL
katowice@klubcoacha.org
Dodatkowe informacje pod nr tel. 731 717 628
W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu!!!!!!!!!!!!!
Liczba uczestników ograniczona !
Decyduje kolejność zgłoszeń!
Pozdrawiam
Rafał Rogowicz Koordynator Katowickiego Klubu Coacha

 

logo KC

Inteligencja emocjonalna w coachingu

syl

Zapraszamy na kolejny warsztat… 24 maja Gabinet Kreacja

Inteligencja emocjonalna pozwala kontrolować własne zachowanie, radzić sobie w relacjach z innymi i podejmować w życiu takie decyzje, które dają pożądane rezultaty.

5 podstawowych kompetencji w inteligencji emocjonalnej:
1. samoświadomość – obiektywne ocenianie własnej sytuacji, wiedza o swoich stanach wewnętrznych, preferencjach, możliwościach i ocenach intuicyjnych, poprawna samoocena, wiara w siebie, tj. silne poczucie własnej wartości i świadomość swoich możliwości i umiejętności;
2. samoregulacja – panowanie nad swoimi stanami wewnętrznymi, impulsami i możliwościami czyli samokontrola, zdolność kierowaniaemocjami, utrzymywanie norm uczciwości i prawości, sumienność, elastyczność w dostosowywaniu się do zmian,
3. motywacja – skłonności emocjonalne, które prowadzą do nowych celów lub ułatwiają ich osiągnięcie, czyli dążenie do osiągnięć, zaangażowanie, inicjatywa, optymizm, sztuka podporządkowania emocji obranym celom,
4. empatia – uświadamianie sobie uczuć, potrzeb i niepokojów innych osób, czyli rozumienie innych, doskonalenie innych, nastawienie usługowe, świadomość polityczna, zdolność do wczuwania się w uczucia i potrzeby innych,
5. umiejętności społeczne – umiejętność wzbudzania u innych oczekiwanych reakcji, czyli wpływanie na innych, porozumienie, łagodzenie konfliktów, przewodzenie, tworzenie więzi, współpraca i współdziałanie, umiejętności zespołowe, łatwość nawiązywania i podtrzymywania związków ze światem.

Prowadząca Sylwia Dąbrowska- Paulewicz dyplomowany coach SPC. Sylwia mówi o sobie:
„Lubię uśmiechać się do ludzi na ulicy. Lubię słuchać historii, każda ma niespotykaną mądrość – historii codziennych, życiowych, i tych mniej życiowych. Lubię posiedzieć samotnie i pośmiać się w większym gronie osób. Lubię swoje pomysły i to, że nie wszystkie realizuję. Lubię życie i Lubię siebie. Choć wymagało to czasu i pracy nad sobą. Przeszłam proces terapeutyczny, coachingowy, wiele warsztatów i kursów w zależności od potrzeb i poszukiwań w danym czasie. Nadal się uczę, poznaję nowe metody, podnoszę kompetencje” .
Sylwia współtworzy projekt Masters of Mentl.
Więcej o Sylwii znajdziecie na jej stronie www.emocoach.pl

Zgłoszenia tylko mailowo:
rogor@rogor.pl

Dodatkowe informacje pod nr telefonu + 48 731 717 628

Rafał Rogowicz – koordynator Klubu Coacha Katowice

Ilość miejsc ogranicza !
Opłata w wysokości 30zł na pokrycie kosztów organizacyjnych płatna na miejscu

O słuchaniu… czyli jak wykorzystać pozycje słuchania J. Enright’a w coachingu

Zapraszam na warsztat (26.04.2016)12527898_773054269495869_1687332010_n
O słuchaniu… czyli jak wykorzystać pozycje słuchania J. Enright’a w coachingu.

Prowadząca:
dr Sabina Ratajczak – psycholog, trener, coach, nauczyciel akademicki. Wciąż szuka nowego, ciekawego, tak narodził się pomysł na tutoring akademicki, pracę z przekonaniami metodą Racjonalnej Terapii Zachowań, wykorzystywanie w swojej pracy narzędzi z obszaru psychologii pozytywnej. Ostatnia fascynacja to koncepcja odporności psychicznej.

Kiedy myślimy o coachingu bez wątpienia wielu myśli o słuchaniu. O słuchaniu po coś. Jest tyle narzędzi związanych z zadawaniem pytań a czy są narzędzia związane ze słuchaniem?
Jednym z nich są pozycje słuchania John’a Enrighta.

Na podstawie swoich doświadczeń terapeutycznych Enright opisał 9 pozycji , „w których możemy słuchać” naszego klienta. Każda pozycja to inne założenie, inne intencje, inne umiejętności słuchania. Czasem pozycja wyraża się poprzez zadanie konkretnego pytania, czasem polega na „nicnierobieniu” a czasem na silnym byciu „tu i teraz”. Może to brzmi zagadkowo, ale tak nie jest.

Zapraszam na warsztaty, gdzie będziemy trenować wybrane pozycje słuchania i przyglądać się do czego prowadzą.

Prowadząca:
dr Sabina Ratajczak – psycholog, trener, coach, nauczyciel akademicki. Wciąż szuka nowego, ciekawego, tak narodził się pomysł na tutoring akademicki, pracę z przekonaniami metodą Racjonalnej Terapii Zachowań, wykorzystywanie w swojej pracy narzędzi z obszaru psychologii pozytywnej. Ostatnia fascynacja to koncepcja odporności psychicznej.

Na prośbę prowadzącej liczba miejsc ograniczona do 15 osób

Informacje organizacyjne:
miejsce: Gabinet Kreacja, Katowice, ul. Chopina 7, w podwórzu
składka: 30 zł płatne na miejscu

rezerwacje: TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ E-MAIL
rogor@rogor.pl ( koordynator Rafał Rogowicz)
Dodatkowe informacje pod nr tel. 731 717 628

W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu!!!!!!!!!!!!!

Liczba uczestników ograniczona !!
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Podejście systemowe w coachingu

m536-201x300

Klub Coacha Katowice zaprasza na spotkanie z Dominiką Borowską-Stasicą.

Podejście systemowe w coachingu
~czyli filary, konteksty i konotacje myślenia systemowego
„Pojawienie się teorii systemów stanowiło rewolucję w nauce, ponieważ doprowadziło do zasadniczej zmiany teoretycznego układu odniesienia i sposobu postrzegania przez badaczy obiektów i procesów będących przedmiotem badań.”
Ludwig von Bertalanffy, Ogólna teoria systemów

Coraz większa złożoność dzisiejszego świata, szybkie tempo zmian i towarzysząca przyszłości niepewność to zjawiska naszych czasów z którymi prędzej czy później przyjdzie nam się zmierzyć w coachingu. Czy będzie to swoiste tło procesu czy jedno z kluczowych zagadnień poruszanych na sesji-przed uczestnikami coachingu stoi nie lada wyzwanie: jak to wszystko ogarnąć?
Perspektywa systemowa stwarza nowe możliwości w pracy coachingowej. Poprzez całościowe, nielinearne koncentrowanie się na sytuacji naszego Klienta zyskujemy szersze spojrzenie i głębsze rozumienie jego sposobu funkcjonowania, co z jednej strony umożliwia precyzyjne ogniskowanie działań, a z drugiej wprowadzanie zmian na szeroką skalę.

Na spotkaniu będziemy stymulować swoje myślenie systemowe poprzez przyglądanie się systemom, które tworzymy i które tworzą nas. Przy okazji pobawimy się kontekstem i zaobserwujemy przyczynowość cyrkularną. Jakby tego było mało to zastanowimy się nad systemową relacyjnością i procesualnością paradoksalnie zapytując dlaczego dzisiejsze problemy wynikają z wczorajszych rozwiązań i czy na pewno nikt nie jest samotną wyspą?
W podsumowaniu zahaczymy o to jak, kiedy, z kim i czym pracować systemowo.

Prowadząca:
Dominika Borowska-Stasica: certyfikowany coach, psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz terapeuta systemowy w trakcie szkolenia. Od 6 lat prowadzi swoją firmę szkoleniowo-coachingową: Centrum Inicjowania Zmian, koordynuje Klub Coacha w Bielsku-Białej i grupę wsparcia dla psychologów zrzeszonych w PTP-ie. Obecnie z pasją i zaangażowaniem współtworzy bielski Instytut Systemowej Pracy z Rodziną „POZA SCHEMATEM”, pisze artykuły i tworzy autorskie programy szkoleniowe i rozwojowe (Coachingowa Grupa Rozwojowa, Bielskie Spotkania Rozwojowe. Na co dzień pracuje systemowo z osobami indywidualnymi, parami oraz całymi rodzinami swoją pracę poddając interwizji oraz superwizji. Szkoli przyszłych coachów z komunikacji i podstaw coachingu. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą, miłośniczką holistycznej ekspresji siebie poprzez jedzenie, taniec, ruch oraz mandalowanie.
Informacje o mnie:
http://dominikacoach.pl/index.php/dominika-borowska-stasica/
http://www.poza-schematem.com.pl/index.php/kadra/

Informacje organizacyjne:
miejsce: Gabinet Kreacja, Katowice, ul. Chopina 7, w podwórzu
składka: 30 zł płatne na miejscu
rezerwacje: TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ E-MAIL

W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu!!!!!!!!!!!!!

katowice@klubcoacha.org (Rafał Rogowicz)
Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Poznaj innowacyjne narzędzie Jobcentric Harrison Assessments

Jesteś coachem, trenerem, konsultantem, rekruterem, specjalista ds. HR? Chciałabyś pracować z międzynarodową metodologią przy swoich projektach? Chciałbyś wyróżnić się na rynku konsultingowym wśród wielu konsultantów narzędziem stosowanym przez takie firmy jak Oracle, Microsoft na świecie? Potrzebujesz ocenić kompetencje swojego klienta, grupy menedżerów, a może wspierasz go po awansie? Potrzebujesz wiarygodnych narzędzi do Audytu Kariery?
Jeśli odpowiedź na chociaż jedno pytanie brzmi tak…

Zapraszamy na spotkanie dotyczące unikatowej metodologii
Harrisson Assessments

Spotkanie poprowadzi Akredytowany Konsultant Harrison Assessments Michał Banaszkiewicz – Senior Consultant z kilkuletnim doświadczeniem w obszarze rekrutacji i rozwoju oraz sprzedaży. Dysponuje wiedzą z zakresu prowadzenia procesów rekrutacyjnych oraz selekcji pracowników na wszystkie szczeble w organizacjach. Przygotowywał i prowadził wiele projektów w zakresie oceny kompetencji i rozwoju pracowników.

Metodologia stworzona przez Harisson Assessments od ponad dwudziestu lat wspiera swoimi rozwiązaniami procesy zarządzania ludźmi w wielu krajach na świecie. Narzędzia dostępne w ramach tego systemu powstały na bazie wieloletnich i wieloośrodkowych badań dotyczących szczegółowej analizy tych cech osobowości, które są kluczowe dla efektywnej selekcji, oceny, rozwoju oraz planowania ścieżki zawodowej. W jej skład wchodzą uzupełniające się narzędzia dostarczające informacji na temat mocnych stron i predyspozycji pracowników do osiągnięcia sukcesu; określające obszary, które mogą stać się przeszkodą dla dalszego rozwoju ich kariery; a także opisujące wyznawane przez nich wartości wskazując, jakie środowisko i rodzaj pracy będzie dla nich najbardziej satysfakcjonujący. Z metodologii korzystają na świecie firmy Oracle, Microsoft, Toyota i wiele innych kluczowych marek.
Metodologia Harrison Assessments ocenia 175 cech, w tym postawy, umiejętności interpersonalne, zainteresowania, preferencje pracy, wartości i motywacje. Cechy te porównywane są do behawioralnych wymagań odnośnie konkretnego stanowiska lub kompetencji. System Harrison Assessments zapewnia wszechstronne i efektywne środki do mierzenia wszystkich wymagań względem stanowiska pracy. Wyniki dopasowania do stanowiska pod kątem kwalifikacji, predyspozycji miękkich oraz wywiadu zintegrowane są w ocenę końcową (Test Integration Technology), która wskazuje na prawdopodobieństwo odniesienia przez daną osobę sukcesu na stanowisku.

Jako coach możesz używać metodologii Harrisona w zakresie określania mocnych i słabych stron klienta , określenia jego wartości oraz motywów życiowych. Poznasz styl jego przywództwa a także sposób w jaki zarządza, buduje relacje a także jakie ma preferencje w zakresie zadań zawodowych. Możesz również używać narzędzi do pracy w procesach grupowych (coaching grupowy) w 12 obszarach. Do pracy w zakresie zarzadzania karierą możesz korzystać również z Nawigatora Kariery z raportami dotyczącymi dopasowania do stanowiska lub zbadać klienta do jakiego stanowiska jest najbardziej dopasowany.

Gdzie? Gabinet Kreacja, Katowice u. Chopina 8 ( w podwórzu)
Kiedy? 10 grudnia 2015 w godz. 17.00 – 19.00
Ile? Na miejscu składamy się po 30 zł.

REZERWACJE – tylko i wyłącznie poprzez przesłanie e-maila na adres katowice@klubcoacha.org (Rafał Rogowicz).
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Ponownie prosimy o poinformowanie nas, jeśli zarezerwujecie miejsce, ale z jakiegoś powodu nie będziecie mogli przyjść – zwolnicie wtedy miejsce dla osób z listy rezerwowej.harrison duże3 Michal-Banaszkiewicz

logo KC

Metody prowokatywne w coachingu.

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na mini warsztat z komunikacji i coachingu prowokatywnego dla Coachów i sympatyków Coachingu.
Zapraszamy Państwa do przygody ze sztuką komunikacji prowokatywnej – umiejętnego uruchamiania ludzi do działania, rozwoju (w tym nauki), zmiany, nazywania rzeczy po imieniu, zdobywania dystansu do siebie samego i otocznia, budzenia ciekawości i motywacji do nauki.

CEL WARSZTATU:
Dzięki warsztatowi Uczestnik:
• Zrozumie czym jest coaching prowokatywny i skąd może pochodzić skuteczność stylu prowokatywnego
• Zyska umiejętność rozróżnienia prowokacji od prowokatywności
• Pozna wybrane, podstawowe prowokatywnej i sprawdzi ich skuteczność
w działaniu
Dodatkowo:
Rozszerzy wachlarz narzędzi dotarcia do tzw. „Trudnego Klienta” poprzez komunikację prowokatywną
Wzmocni umiejętność korzystania z wewnętrznych zasobów

ZAKRES TEMATYCZNY:
Krótka historia Terapii i coachingu prowokatywnego
Czym jest coaching prowokatywny?
Zasady i ramy coachingu prowokatywnego
Prowokacja a prowokatywność
Podstawowe narzędzia prowokatywne
Te doświadczenia pozwolą Państwu na podjęcie decyzji na ile chcą Państwo poszerzyć swój warsztat o techniki pracy prowokatywnej, a na ile nie.

Kogo zapraszamy i z kim chcielibyśmy podzielić się doświadczeniami?
Osoby, które planują rozwijać się w kierunku pracy prowokatywnej.
W szczególności:
Coachów, którzy?:
coraz częściej widzą, jak klient „tańczy”, lawiruje ale o głównym problemie nie chce rozmawiać
autentycznie, chcą w pełni oddać klientowi odpowiedzialność za działania i rozwiązania
szukają dynamiki pracy
szukają metody na omijanie „czerwonych śledzi”
Terapeutów którzy:
– chcą poszerzyć wachlarz narzędzi szybkiego docierania do źródeł problemu
– szukają pomysłu na efektywną pracę z „zawodowymi klientami”;
– czują potrzebę poszerzenia wachlarza narzędzi diagnostycznych;
– poszukują metod i narzędzi na efektywniejszą prace z „demonami” i abstrakcjami klienta;
Menedżerów którzy:
– nie bardzo wiedzą, co zrobić w sytuacji, kiedy widzą, że ludzie ściemniają, czarują się, – tracą czas na biadolenie, ale nie wiedzą jak to powiedzieć. Albo wiedzą, ale z różnych powodów nie decydują się na powiedzenie tego co by chcieli
– którzy zauważyli że nie ilość słów a ich jakość decyduje o zmianie
Pedagogów i nauczycieli / wychowawców:
– którzy poszukują nowych sposobów rozwoju i zmotywowania swoich wychowanków / uczniów do nauki i poszerzania horyzontów

Zapraszamy również Was wszystkich którzy macie tendencję do „brania na plecy” problemy innych osób, mierzycie się z tym jak wychodzić z trudnych, emocjonalnych sytuacji, potrzebujecie złapać dystans do siebie i innych.
Niech nie czują się pominięci ci, którzy zauważają, że zaczęli działać rutynowo i chcą poszerzyć swój wachlarz narzędzi.

Gdzie? Gabinet Kreacja, Katowice u. Chopina 8 ( w podwórzu)
Kiedy? 26 listopada 2015 w godz. 17.30 – 20.30
Ile? Na miejscu składamy się po 40 zł.

Prowadzący:
 JOanna CZARnecka – coach, trener, pedagog, terapeuta.
Jako Casiaoach, Trener i Terapeuta posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, szkoleń oraz wdrożeń związanych z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów. Jest autorką wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych.
Drugą specjalizacją jej jest praca na przekonaniach, postawach, motywacji oraz nad kreatywnym myśleniem u jednostki i zespołów. Opracowuje i realizuje autorskie projekty rozwoju kompetencji i umiejętności kadry zarządczej, handlowej, medycznej, terapeutycznej, psychologicznej i pedagogicznej różnych szczebli. Projektuje gry i symulacje szkoleniowe. Pracowała jako arteterapeuta i socjoterapeutka (obecnie udziela sesji diagnostyczno terapeutycznych). Współtwórca Provocare – Instytutu Komunikacji Prowokatywnej.

Norbert Grzybek – Coach, trener, konsultant.
Ponad 12 lat doświadczeń pracy z ludźmi i dla ludzi, około 4000 godzin szkoleń. Najchętniej pracuje tam, „gdzie ludziom trudno jest się doganorbertdać, a chcą to robić lepiej/łatwiej/skuteczniej/… I to niezależnie, czy rzecz dotyczy relacji w zespole, rodzinie, grupie rówieśniczej, sytuacji szef â podwładny”. Efektywnie tworzy w ludziach poczucie możliwości, motywacji i ciekawości tak na świat jak i naukę / rozwój. Specjalista od wymyślania i opracowywania efektywnych programów rozwoju osobistego i pracy na silnych stronach zarówno w rozwoju, edukacji, wychowaniu , zarządzaniu, jak i codziennym życiu. Propagator metod uruchamiających potencjał ludzki i możliwości porozumienia pomimo różnic czy konfliktów. Współtwórca Provocare – Instytutu Komunikacji Prowokatywnej.

 

REZERWACJE – tylko i wyłącznie poprzez przesłanie e-maila na adres katowice@klubcoacha.org (Rafał Rogowicz).
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Ponownie prosimy o poinformowanie nas, jeśli zarezerwujecie miejsce, ale z jakiegoś powodu nie będziecie mogli przyjść – zwolnicie wtedy miejsce dla osób z listy rezerwowej. aaa

KOLORY METAFORY W COACHINGU

Klub Coacha Katowice zaprasza na warsztat:
KOLORY METAFORY W COACHINGU

Kolory_metafory_coaching

CELE I PROGRAM
Cokolwiek robimy, możemy być kreatywni lub ulegać rutynie. Twórcze działania na warsztatach i sesjach coachingowych oznaczają nie tylko konieczność podążania za nowoczesnymi metodami pobudzania wewnętrznego potencjału ludzi, ale także zapewniają czerpanie przyjemności z rzeczy, które tylko na pozór wydają się niepotrzebne i dziecinne. Z pewnością warto przełamać stereotypy myślenia, wyjść poza kalki mentalne, zapewniając uczestnikom szkoleń świetną i pouczającą zabawę z metaforą. Ludzie twórczy odznaczają się odwagą i gotowością do podejmowania wyzwań oraz chęcią podążania za zmianami.
Na warsztacie poznamy na własnej skórze na czym polega kreatywny podział uczestników szkolenia na grupy, oraz jak obrazy, sentencje i dobrze dobrane pytania inspirują i pobudzają naszą wyobraźnię. Przekonamy się jak pracować nad rozwojem osobistym i zawodowym, łamiąc dotychczasowe zasady i poszukując nietypowych inspiracji. Zmiana perspektywy i kontekstu pozwala dostrzec to, co w inny sposób nie przyszłoby nam do głowy.

TRENER:
Anna Łoza–Dzidowska – posiada doświadczenie w dziedzinie psychologii biznesu, asertywności, komunikacji interpersonalnej, efektywnej sprzedaży, zarządzania oraz funkcjonowania zespołów pracowniczych. Jest autorką rozwiązań szkoleniowych w obszarze zarządzania komunikacją w firmie. Zawodowo działa na dwóch płaszczyznach – graficznej i szkoleniowej, specjalizuje się w procesach związanych ze zmianą już istniejącego wizerunku (rebranding), lub stworzeniem zupełnie nowego (branding), wychodząc naprzeciw firmom, które poszukują innych niż dotychczas, lub całkiem nowych dróg rozwoju, nastawiając się na zmianę kierunku myślenia i pokazanie im nowych możliwości.
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (1978-1983). Od ponad 11 lat wykonuje zawód trenera biznesu, współpracując z Firmą Szkoleniową Exbis – Eksperci Biznesmenom. W 2009 roku podniosła swoje kompetencje trenerskie do poziomu EQF 5 European Qualification Framework (Senior trainer). Zajmuje się również coachingiem – jest dyplomowanym coachem PCD. W pracy coachingowej wykorzystuje metody interaktywne, tworzy wizualne narzędzia coachingowe, wykorzystując swoje przygotowanie graficzne oraz szczególny rodzaj percepcji właściwy artystom. Od wielu lat fotografuje, a swoimi zdjęciami inspiruje uczestników szkoleń. Jest właścicielką firmy ZWROTNICA – Projektowanie Zmiany, firmy zajmującej się kształtowaniem szeroko pojętego wizerunku, ze szczególnym uwzględnieniem firm szkoleniowych i coachingowych. W oparciu o swoje fotografie, wykształcenie graficzne oraz wiedzę i doświadczenia trenerskie, tworzy ciekawe graficznie narzędzia edukacyjne, które można kupić w specjalistycznym sklepie internetowym –sklep.zwrotnica.net

Czas i miejsce: 22 października 2015 godz. 17.30 – 20.30
Centrum Szkoleniowe Dagma w Katowicach, ul. Bażantów 4, piętro II

Koszt warsztatu: na miejscu składamy się po 30 zł.
Prosimy o przyniesienie ze sobą odliczonej kwoty!

Informacje i zapisy TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ E-MAIL: Rafał Rogowicz, Magda Fres: katowice@klubcoacha.org.

Klub Coacha posiada patronat Izby Coachingu.

Zapraszamy 24 września na warsztat: DIAGNOZUJ STYLE MYŚLENIA Z MINDSONAREM – ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW. Warsztat poprowadzi Tomasz Zawadzki.

MindSonar

Czekamy na Wasze zgłoszenia katowice@klubcoacha.org

Klub Coacha Katowice zaprasza serdecznie na spotkanie warsztatowe: DIAGNOZUJ STYLE MYŚLENIA Z MINDSONAREM – ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW 

Czy usłyszałeś kiedyś od swoich klientów/współpracowników na temat innych: „Ja już z nim/z nią nie mogę pracować!, Mam na niego/na nią alergię!”? Jak poradzić sobie z taką sytuacją?Warsztat jest w stu procentach praktycznym przekazaniem wiedzy na temat stylów myślenia, które różnicującą podejście ludzi w konkretnych sytuacjach. Podczas warsztatu określisz swoje własne style myślenia w danej sytuacji i porównasz je ze swoim ogólnym podejściem. Na przykładzie zaczerpniętym z życia, określisz, które style myślenia i kryteria są krytyczne dla konfliktu pomiędzy dwoma menedżerami. Dowiesz się, w jaki sposób można z nimi pracować, osiągając efekt pełnej zgody i współpracy. Użyjesz narzędzi coachingowych w procesie zmiany w danym kontekście, a przy okazji poznasz w praktyce narzędzie diagnostyczne MindSonar. 
„Kontekst wszystko zmienia, lecz nie każdy zmienia się w takim stopniu, w jakim zmienia się kontekst”

Prowadzący:
Tomasz Zawadzki – Dyrektor Generalny MindSonar Polska. Trener kompetencji miękkich ze specjalizacją w technikach sprzedaży oraz coach i konsultant biznesowy. Prowadzi warsztaty na temat: komunikacji, negocjacji, zarządzania sprzedażą, stylów myślenia i rekrutacji.
Pracował w kilku międzynarodowych grupach kapitałowych, głównie jako menedżer sprzedaży: dyrektor oddziału, dyrektor regionu. Wdrażał również profile rekrutacyjne sprzedawców, modele coachingu sprzedażowego dla sieci, standaryzację pracy sieci, systemy wynagradzania promujące elementy motywacyjne, systemy raportowania sprzedaży. Absolwent studiów podyplomowych Coaching w organizacji na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie jest płatne. Udział w spotkaniu wynosi 30 zł.
Składamy się na miejscu. Ewentualna nadwyżka ze składek zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Zapisy: TYLKO przez e-mail na adres katowice@klubcoacha.org. Przy rezerwacji prosimy podać numer telefonu. 
Informacje: Rafał Rogowicz 731 717 628, Magda Fres 505 74 18 36.

Ilość miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zapisów. 

Czas: 24 września 2015 godz. 17.30 – 20.30.
Miejsce: Gabinet Kreacja, Katowice ul. Chopina 8 (w podwórku).

Patronat nad Klubem Coacha sprawuje Izba Coachingu.TomekZawadzki