XI Klub Coacha™ – Cieszyn / Český Těšín, 11.01.2018 U ŹRÓDŁA ZMIAN – jak zmienić swoje przekonania ?


Szczegółowe informacje
XI spotkanie Klubu Coacha™
„U ŹRÓDŁA ZMIAN – jak zmienić swoje przekonania ???”

11.01.2018 o godz. 18.00 (czwartek)

Witam.
Zapraszam na XI spotkanie
Klubu Coacha™ – Cieszyn / Český Těšín,
który poprowadzi dla Was
Agnieszka Hottowy –
psycholog, od 2005 roku trener Racjonalnej Terapii Zachowania oraz terapeutka terapii simontonowskiej. W latach 2002-2007 pracownik dydaktyczny Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu Psychologii UJ; prowadziła zajęcia z zakresu psychologii zdrowia, psychologii rehabilitacyjnej i klinicznej.

OPIS:
Racjonalna Terapia Zachowania (oryg. Rational Behavior Therapy – twórca: Maxie C. Maultsby) to uniwersalny poznawczo-behawioralny program samopomocy, stosowany zarówno w coachingu, pracy profilaktycznej i rozwojowej, jak i w szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, psychoterapii oraz interwencji kryzysowej. RTZ może być stosowana zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej.
Spośród różnych metod poznawczo-behawioralnych, program ten wyróżnia się zestawem szczegółowo opracowanych technik autoterapeutycznych, które pozwalają klientowi na szybkie rozpoczęcie samodzielnej pracy poza gabinetem. W podstawowej formie są one przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży (mniej-więcej od okresu gimnazjalnego). U dzieci można stosować wybrane elementy RTZ, zwykle w połączeniu z pracą z ich opiekunami; podobne zalecenia dotyczą np. osób z niepełnosprawnością umysłową.

Osobom pracującym w różnych zawodach pomocowych (np. psychogom, coachom, pedagogom, pracownikom służby zdrowia) RTZ oferuje nie tylko narzędzia do pracy z innymi, ale również skuteczne wsparcie w profilaktyce wypalenia zawodowego.

CEL SPOTKANIA:
uczestnicy zapoznają się z podstawowymi założeniami teoretycznymi i wybranymi technikami RTZ, które będą mogli wypróbować na sobie. Spodziewany efekt to lepsze zrozumienie reakcji emocjonalnych własnych i innych osób, a także zagadnień związanych z motywowaniem (się) do działania. W dalszej perspektywie uczestnicy, którzy przećwiczą poznane techniki na sobie, będą mogli wykorzystać je w pracy z klientami.

Zapraszamy na XI spotkanie
Klubu Coacha™ – Cieszyn / Český Těšín
„U ŹRÓDŁA ZMIAN – jak zmienić swoje przekonania ???”
które odbędzie się w czwartek 11 stycznia o godz. 18 o godz. 18.00
Do zobaczenia.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Hottowy –
psycholog, od 2005 roku trener Racjonalnej Terapii Zachowania oraz terapeutka terapii simontonowskiej. W latach 2002-2007 pracownik dydaktyczny Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu Psychologii UJ; prowadziła zajęcia z zakresu psychologii zdrowia, psychologii rehabilitacyjnej i klinicznej. W tym samym czasie pracowała i odbyła staż na oddziale neurologicznym. Współautorka podręcznika „Psychologia zdrowia dzieci i młodzieży. Perspektywa kliniczna”; redaktor merytoryczny najnowszego wydania podręcznika Maxie C. Maultsby’ego „Racjonalna Terapia Zachowania. Podręcznik terapii poznawczo-behawioralnej”; aktualnie w trakcie redagowania nowego wydania opartego na RTZ podręcznika do samopomocy „ABC twoich emocji”. Prowadzi szkolenia i warsztaty z Racjonalnej Terapii Zachowania, pracuje indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej.

MIEJSCE:
Uniwersytet Śląski w Cieszynie,
Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji
weinoe.us.edu.pl

43-400 Cieszyn, ul. Bielska 62,
budynek główny, sala 103

TERMIN:
11.01.2018 o godz. 18.00 (czwartek)
Czas trwania zajęć: od godz.18 – do ok.21.

INWESTYCJA:
Opłata amortyzacyjna 35zł.
Uwaga: Studenci (legitymacja studencka) i pracownicy UŚ ponoszą minimalną opłatę amortyzacyjną w wysokości 10 pln.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Nie wystarczy dołączyć do wydarzenia.
Wymagane jest POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILEM
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącej!
DZIĘKUJĘ.

ZAPISY – rezerwacja miejsca:
Joanna Nowińska
koordynator Klubu Coacha™ – Cieszyn / Český Těšín
e-mail: cieszyn@klubcoacha.org
tel: +48 604 087 770
(wyślij SMS o treści “imię i nazwisko, obecność, 11KC)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *